JERYCHO RÓŻAŃCOWE

w Puszczykowie

Na czym polega:

odmówienie jednej tajemnicy różańca
w domu lub w kościele przez zapisane rodziny
lub pojedyncze osoby w poniższej intencji:

Z prośbą o błogosławieństwo Boże i dobre przygotowanie do zadań duszpasterskich, które rozpoczniemy we wrześniu br.”

Początek:

Niedziela, 13 sierpnia 2017 r.

o godz. 20.00 – Nabożeństwo Fatimskie

Zakończenie:

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r.

o godz. 21.00

Zapisy przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. niedzielnej
a w ciągu tygodnia w zakrystii

XI letnie Koncerty Organowe

Rozpoczynamy w naszym kościele: XI letnie Koncerty Organowe w Wielkopolskim Parku Narodowym. Zapraszamy na Koncert inauguracyjny w przyszłą niedzielę
(25 czerwca br.) o godz. 19.00.
Wystąpią: Wacław Golonka – organy, Marcin Wolak – bas, Jakub Domański – trąbka. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki, którym mogliśmy podjąć to kolejne letnie artystyczne wyzwanie: Urzędowi Miejskiemu w Puszczykowie, Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego, Zakładowi Robót Drogowych pana Marka Dachtery, właścicielom HOT_elarni, Fundacji mydzieciom, oraz właścicielowi marketów ARTURO. Szczególne podziękowanie składamy panu Wojciechowi Mazurkowi kierownikowi artystycznemu i organizatorowi Koncertów. Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Chorwacji

Pragniemy zorganizować parafialną pielgrzymkę do Chorwacji. W programie: BRATYSŁAWA – MARIJA BISTRICA – PLITVICE – (SIBENIK) – MEDJUGORIE – MOSTAR – DUBROWNIK – KRK – SPLIT – TROGIR – LUDBREG. TERMIN: 26.06. – 5.07.2017 r. Koszt: 2150 zł. + 80 €.

Szczegółowy program można odebrać w zakrystii lub zapoznać się z nim tutaj. Proszę o dokonanie przedpłaty do dnia 25 kwietnia br. w kwocie 1000 zł. Zainteresowanych proszę o zgłoszenie się w zakrystii lub pod numerem tel. 600 465 242.

Misterium Pasyjne „Stabat Mater Dolorosa”

Serdecznie zapraszamy na Misterium Pasyjne „Stabat Mater Dolorosa”, które odbędzie się w naszym kościele w sobotę 11 marca br. o godz. 19.00.

Spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu studentów i absolwentów Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, oraz artystów działających w Towarzystwie Muzycznym „Schola Cantorum Posnaniensis“.

Spektakl oparty jest na fragmentach tekstów z „Dramatów Staropolskich“ z VII w., zebranych przez Juliana Lewańskiego, Mikołaja z Wilkowiecka „Historyja
o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim“ oraz wersetu z sekwencji „Victimae paschali laudes“ z „Księgi Psalmów“ w tłumaczeniu Leopolda Staffa.

Strona wizualna spekltaktu zawiera „żywe obrazy“ kopiujące niektóre malarskie
i rzeźbiarskie pasyjne dzieła, m. inn.: „Jezus w Ogrójcu“, „Pojmanie Jezusa“ w/g fresku Fra Angelo w Ravennie, „Złożenie do Grobu“ w/g Michelangelo Marisi da Caravaggio a także „Zaśnięcie Najśw. Marii Panny“ w/g fragmentu ołtarza Vita Stwosza.

Muzyczną kanwą są fragmenty dzieła Giovanniego Battisty Pergolesego „Stabat Mater“ a także kompozycje Alessandro Stradelli, Franciszka Schuberta, Mikołaja Zieleńskiego oraz polskie pieśni pasyjne.

Kierownictwo muzyczne oraz reżyseria spektaklu: Jadwiga Gałęska-Tritt i Barbara Tritt

Akompaniament: Henryk Tritt, Szymon Tritt i Emilia Ogonowska-Jaroń (obój).

Rekolekcje Wielkopostne

W niedzielę 5 marca podczas Mszy św. rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje głosi ks. Jacek Chudziński – Misjonarz Św. Rodziny. W tym samym czasie Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będzie młodzież z Gimnazjum.

PROGRAM REKOLEKCJI

Sobota, 4.03.

Niedziela, 5.03.

godz.   8.00 – Msza św. z nauką ogólną

godz.   9.30 – Msza św. z nauką ogólną

godz. 11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 12.30 – Msza św. z nauką ogólną

godz. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Poniedziałek, 6.03.

godz.   8.00 – Msza św. z nauką ogólną

• po Mszy św. spotkanie dla Rodziców

Wtorek, 7.03.

godz.   8.00 – Msza św. z nauką dla chorych i starszych

Środa, 8.03.

godz.   8.00 – Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwo rekolekcyjne

godz. 18.00 – Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwo rekolekcyjne

Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

Oświadczenie ks. proboszcza Romana Poźniaka.

W odniesieniu do dramatycznych dni, które przeżywaliśmy w ostatnim czasie,
na prośbę Parafian pragnę poinformować, że ks. Roman B. przebywający tymczasowo w Domu Księży Chrystusowców, nie odprawiał Mszy św.
i nie uczestniczył w nabożeństwach w naszym kościele.

Ze względu na zbieżność imienia i miejscowości otrzymałem wiele obraźliwych
i oczerniających mnie wiadomości sms, wiadomości mailowych oraz komentarzy na portalach społecznościowych. Niektóre, skierowane z imienia i nazwiska do mojej osoby, były tak złośliwe i obraźliwe, że postanowiłem zgłosić to na Policję.

Serdecznie dziękuję Parafianom za obronę i wyrazy solidarności ze mną w tych trudnych dniach.

ks. Roman Poźniak – proboszcz

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ

Jak co roku, w dniach od 18 do 25 stycznia, wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa: POJEDNANIE. Miłość Chrystusa przynagla nas (por. 2 Kor 5,14-20).

Niechaj intencja jedności stanie się przedmiotem intensywnej modlitwy zarówno osobistej, jak i w czasie nabożeństw parafialnych. Zachęcamy do licznego udziału w centralnych ekumenicznych nabożeństwach, które odbywać się będą w świątyniach Kościołów różnych wyznań naszej diecezji.

Szczegółowy plan spotkań i nabożeństw ekumenicznych umieszczony jest na plakacie.