Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Adwentu – 1grudnia 2019 r.

Z Maryją w nowe czasy

1. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny pod hasłem „Wielka tajemnica wiary” W adwencie zapraszamy na Msze św. Roratnie w dni powszednie
    od poniedziałku do piątku
    o godz. 6.30, śpiew „Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny” o godz. 6.10. W sobotę Msza św. roratnia o godz. 8.00. Po roratach zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego. Dzieci zapraszamy na Roraty w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. po Mszy św. zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do domu parafialnego na poczęstunek.

2. W przyszłą niedzielę 8 grudnia, przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Wielu Parafian podjęło przygotowanie do Aktu oddania się Jezusowi przez Maryję, co dokona się tym uroczystym dniu podczas Mszy św. o godz. 15.00.

3. W domu parafialnym po każdej niedzielnej Mszy św. aż do Bożego Narodzenia, Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza opłatki oraz świece na stół wigilijny. Ofiary złożone przy okazji nabycia świec wspomogą Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4. Serdecznie zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. w przyszłą niedzielę 8 grudnia br. o godz. 11.00. Podczas Mszy św. zostaną pobłogosławione medaliki a po Mszy św. zapraszam do domu parafialnego gdzie można będzie zamówić alby.

5. Wspólnota Betania serdecznie zaprasza do wspólnego wielbienia Chrystusa w Najśw. Sakramencie w środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

6. W pierwszy czwartek Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy różańcowej i Adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań z naszej Wspólnoty Parafialnej. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach Wspólnoty.

7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 – 18.00. Msza św. dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 odmówimy różaniec, następnie będzie Msza św. i nabożeństwo. Serdecznie zapraszamy.

9. Odwiedzin chorych wyjątkowo nie będzie w I piątek miesiąca natomiast będą przed świętami Bożego Narodzenia, w sobotę 21 grudnia br., wg ustalonego planu. Chorych, których nie odwiedzamy z racji I piątku proszę zgłosić w biurze parafialnym.

10. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Przed kościołem można będzie złożyć ofiarę na ten cel.

12. Pragniemy zorganizować parafialną pielgrzymkę do Skandynawii- śladami św. Olafa w terminie od 26.07.- 7.08.2020 r. Zainteresowanych proszę o zgłoszenie się do zakrystii. Szczegółowy program tutaj.

W miniony tygodniu odeszła z naszej Wspólnoty: śp. Janina Kasprzyk, pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…