Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

1. Serdecznie dziękuję za liczny udział Parafian i Gości we Mszach św. a szczególnie w Sumie odpustowej ku czci naszej Patronki Matki Boskiej Wniebowziętej. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali kościół i jego otoczenie oraz wzięli czynny udział liturgii naszej uroczystości. Serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas i osobom zaangażowanym za bezinteresowne przygotowanie wiązanek. „Bóg zapłać”. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy nabywaniu wiązanek z ziół, zbóż i kwiatów w dniu naszego Odpustu. Parafialny Zespół Caritas zebrał 2.601,40 zł.

2. Dziękuję osobom, które włączyły się w Adorację i modlitwę w ramach „Jerycha różańcowego” prosząc o błogosławieństwo Boże i dobre przygotowanie do zadań duszpasterskich, które rozpoczniemy we wrześniu br.

3. Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert organowy w naszym kościele, który odbędzie się w dzisiaj (20 sierpnia br.) o godz. 19.00. Tym razem wystąpi Pan Matthias Havinga z Holandii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki, którym mogliśmy podjąć to kolejne letnie artystyczne wyzwanie: Urzędowi Miejskiemu w Puszczykowie, Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego, Zakładowi Robót Drogowych pana Marka Dachtery, właścicielom HOT_elarni, Fundacji mydzieciom, oraz właścicielowi marketów ARTURO. Szczególne podziękowanie składamy Panu Wojciechowi Mazurkowi kierownikowi artystycznemu i organizatorowi Koncertów.

4. Serdecznie zapraszamy na środową adorację Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

5. Serdecznie zapraszam do udziału w Parafialnej XI Pieszej Pielgrzymce
    do Sanktuarium Matki Bożej w Tulcach.
    Wyruszymy z naszego kościoła
    w niedzielę
    3 września br. o godz. 4.00. Zapisy – tel. 602 116 193 lub 607 214 101.

6. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

7. W przyszłą niedzielę Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2018. Nabywając kalendarz wspieramy dzieło misyjne prowadzone przez OO. Oblatów.

8. W biurze parafialnym można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok oraz wymienianki roczne.

9. W poniedziałek grupa pielgrzymów uda się z parafialną pielgrzymką autokarową do Gietrzwałdu. Wyruszymy sprzed naszego kościoła 21 sierpnia br. (poniedziałek) o godz. 6.00, powrót 22 sierpnia br. ok. godz. 22.00. Koszt 175 zł. (przejazd, obiadokolacja, nocleg i śniadanie).

10. Przed kościołem można jeszcze dzisiaj złożyć ofiarę na rzecz poszkodowanych wskutek nawałnic. W uroczystość Wniebowzięcia NMP zebraliśmy 2051,78 zł i 6 €. „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu odszedł z naszej Wspólnoty:

śp. Stefan Wesoły, lat 90, z ul. Poznańskiej, pogrzeb odbył się w sobotę.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …