Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017 r.

1. Serdecznie zapraszamy na niecodzienną uroczystość wprowadzenia relikwii
    Św. Jana Pawła II do naszego kościoła. Uroczystość odbędzie się dzisiaj
    o godzinie 18.00. Mszę św. odprawi J. E. Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki – Metropolita Lwowski. Po Mszy św. można będzie nabyć książki – wspomnienia Ks. Arcybiskupa, jako sekretarza dwóch Papieży: „Najbardziej lubił wtorki”, „Miejsce dla każdego” oraz „Sekretarz dwóch papieży”. Każda książka jest przez Ks. Arcybiskupa osobiście podpisana. Ofiara 30 zł za książkę jest przeznaczana na Wyższe Seminarium Duchowne we Lwowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół na dzisiejszą uroczystość i wykonawcom koniecznych prac. „Bóg zapłać”.

2. Gościmy dzisiaj w naszej Parafii Ks. Jana Marciniaka ze Zgromadzenia Księży Salezjanów. Dziękujemy za posługę głoszenia Słowa Bożego.

3. Rozpoczynamy w naszym kościele: XI letnie Koncerty Organowe
    w Wielkopolskim Parku Narodowym.
    Zapraszamy na Koncert inauguracyjny dzisiaj (25 czerwca br.) po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00. Wystąpią: Wacław Golonka – organy, Marcin Wolak – bas, Jakub Domański Trąbka.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki, którym mogliśmy podjąć to kolejne letnie artystyczne wyzwanie: Urzędowi Miejskiemu w Puszczykowie, Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego, Zakładowi Robót Drogowych pana Marka Dachtery, właścicielom HOTelarni, Fundacji mydzieciom, oraz właścicielowi marketów ARTURO. Szczególne podziękowanie składamy panu Wojciechowi Mazurkowi kierownikowi artystycznemu i organizatorowi Koncertów.
Serdecznie zapraszamy.

1. W przyszłą niedzielę 2 lipca br. będziemy gościć w naszej parafii osoby
    z Poznania należące do Diakonii Misyjnej wspólnoty Przymierza Miłosierdzia.
    Przygotowują się oni do wyjazdu na wolontariat misyjny. Podczas Mszy św. opowiedzą o swojej działalności a po Mszy św. przed kościołem można będzie wesprzeć materialnie ich działalność.

2. Pracownia Działań Twórczych przy Galerii u O. Jezuitów zaprasza na letnie,
    weekendowe, plenerowe warsztaty pozłotnicze w
    Puszczykowie związane
    z nauką złocenia na poler i mat, połączoną z rozwijaniem umiejętności dekorowania ikon i nie tylko. Warsztaty poprowadzi  mistrz pozłotnictwa, instruktor nauki zawodu, pozłotnik z 35-letnią praktyką w Pracowni Konserwacji Ram Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Szczegóły i zapisy:  http://www.galeriaujezuitow.pl/p/pracownia.html#z8

W minionym czasie odeszli z naszej Wspólnoty:

śp. Adam Olejniczak, l. 61 z ul. Krzywej – pogrzeb odbył się w środę.

śp. Mieczysław Okupniak, l. 91, z ul. Jasnej – pogrzeb odbył się w czwartek. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….