Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

 1. Serdecznie dziękuję za liczny udział Parafian i Gości we Mszach św.
  a szczególnie w Sumie odpustowej ku czci naszej Patronki Matki Boskiej Wniebowziętej. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali kościół i jego otoczenie oraz wzięli czynny udział liturgii naszej uroczystości. Serdecznie
  dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas i osobom zaangażowanym, za bezinteresowne przygotowanie wiązanek. „Bóg zapłać”. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy nabywaniu wiązanek z ziół, zbóż i kwiatów w dniu naszego Odpustu. Parafialny Zespół Caritas zebrał 2.486,72 zł. i 1,20 €. Na Caritas Archidiecezji zebrano 597,50 zł. „Bóg zapłać”

 1. Dziękuję osobom, które włączyły się w Adorację i modlitwę w ramach „Jerycha różańcowego” prosząc o błogosławieństwo Boże i dobre przygotowanie do zadań duszpasterskich, które rozpoczniemy we wrześniu br.

 2. Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert organowy w naszym kościele, który odbędzie się w dzisiaj (19 sierpnia br.) o godz. 19.00. Tym razem wystąpi Pan Eugeniusz Wawrzyniak – Belgia. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki, którym mogliśmy podjąć to kolejne letnie artystyczne wyzwanie: Urzędowi Miejskiemu w Puszczykowie, Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego, Zakładowi Robót Drogowych pana Marka Dachtery, właścicielom HOT_elarni, Fundacji mydzieciom, oraz właścicielowi marketów ARTURO. Szczególne podziękowanie składamy Panu Wojciechowi Mazurkowi kierownikowi artystycznemu i organizatorowi Koncertów.

 3. Serdecznie zapraszamy na środową adorację Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

 4. Serdecznie zapraszam do udziału w Parafialnej XII Pieszej Pielgrzymce
  do Sanktuarium Matki Bożej w Tulcach.
  Wyruszymy z naszego kościoła
  w niedzielę
  2 września br. o godz. 4.00. sprzed naszego kościoła. Informacje
  i numery telefonów znajdują się na tablicach wspomnień z poprzednich pielgrzymek usytuowanych przed wejściem do kościoła.

 5. W przyszłą niedzielę Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2019. Nabywając kalendarz wspieramy dzieło misyjne prowadzone przez OO. Oblatów.

 6. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela zapraszam na spotkanie we wtorek 21 sierpnia o godz. 18.45.

 7. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje zbiórkę środków (zeszyty, przybory szkolne) na wyposażenie 1000 plecaków dla naszych rodaków z Litwy. Zachęcam Drogich Parafian do włączenia się w tą piękną akcję. Wyposażenie tornistrów można przynieść do biura parafialnego lub zakrystii do niedzieli 26 sierpnia br. włącznie.