Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018r.

1. Serdecznie zapraszam na Msze św. Roratnie: w dni powszednie
    od poniedziałku do piątku
    o godz. 6.30, natomiast w sobotę o godz. 8.00. Naszą modlitwę rozpoczynamy śpiewem „Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny” o godz. 6.10 a w sobotę o godz. 7.40. Po roratach zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego. Dzieci zapraszamy na Roraty w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. po Mszy św. zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzicami do Domu Parafialnego.

2. Serdecznie zapraszamy na „Krąg biblijny” w poniedziałek o godz. 19.00.

3. Odwiedziny chorych będą w piątek 21 grudnia br. od godz. 9.00. Chorych, których nie odwiedzamy z okazji I piątku miesiąca proszę zgłosić w biurze parafialnym.

4. Zakończyła się nasza akcja DRZEWKA ADWENTOWEGO. Pięknie przygotowane paczki zostaną, przez posługę Świętego Mikołaja, wręczone dzieciom w sobotę o godz. 10.00 a dorosłym przez wolontariuszy. Parafialny Zespół CARITAS dziękuje wszystkim, którzy przygotowali paczki. Serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie tego wydarzenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli wypełnione żywnością „Tytki charytatywne”. Wszystkim serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

5. Po każdej Mszy św. w Domu Parafialnym można nabyć: świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz opłatki wigilijne, lichtarzyki kolędowe i kropidełka. Nabywając opłatki i świece wspieramy potrzebujących z naszej Wspólnoty.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na nasze inwestycje – 6.393 zł. i 2 € oraz pomoc kościołom na Wschodzie – 1.872 zł. „Bóg zapłać”.

Okazja do Spowiedzi św. adwentowej z udziałem zaproszonych kapłanów będzie
sobotę 22 grudnia br. od godz. 8.30 – 10.00 i po południu od 16.00 – 18.00,
oraz od 18.45 – 20.00.
Z sakramentu pojednania można również skorzystać w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

W lutym 2019 roku rusza kolejna edycja wykładów prowadzonych w ramach Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zapraszamy do udziału w tej inicjatywie i wysłuchania wykładu Ks. prof. UAM dra hab. Jana Grzeszczaka pt. „Europejska apokalipsa. Wizje końca świata w przepowiedniach”. Więcej informacji na https://uo.amu.edu.pl/kursy/europejska-apokalipsa-wizje-konca-swiata-w-przepowiedniach