ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2019 ROKU

Drodzy Archidiecezjanie!

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest świętowaniem Życia, które pokonało śmierć. Zmartwychwstały Pan budzi w naszych sercach wiarę w moc tego Życia, która zbudziła Go ze snu śmierci i otworzyła przed każdym z nas drogę ku wiecznemu życiu w pokoju i szczęściu. W ten sposób Chrystus przynosi jedyną prawdę, która nadaje sens ludzkiemu życiu i której źródłem jest Bóg. W epoce kryzysu prawdy, w czasach wątpienia i relatywizmu, Święta Wielkanocne są przypomnieniem, że Prawda istnieje. Tą Prawdą jest Chrystus, któremu pragniemy zawierzyć całkowicie swoje życie.

Drodzy Siostry i Bracia!

Za cztery tygodnie rozpoczniemy Nawiedzenie Matki Bożej w Jej częstochowskim wizerunku we wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Będzie to ważny duchowo czas. Jasnogórska Królowa Polski odwiedzi nasze miasta, miasteczka i wsie, upraszając nam u Zmartwychwstałego Syna zdroje tak bardzo potrzebnych łask.

Życzę Wam, aby – przez Jej wstawiennictwo – potęga Bożej miłości, która w Wielką Noc przemieniła śmierć w życie, a łzy rozpaczy w radość zwycięstwa, była dla Was źródłem pokoju wśród codziennych życiowych doświadczeń. Niech wlewa radość w miejsce smutku, umacnia w zmaganiach z życiowymi trudami, budzi nadzieję silniejszą od śmierci.

Na czas świętowania życzę też wiele ludzkiej życzliwości oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności, jak również pięknych chwil przenikniętych rodzinnym szczęściem i wzajemną miłością. Niech Zmartwychwstały Pan ma Was w swojej opiece i niech obdarza obfitym błogosławieństwem.

Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia parafialne – 21 kwietnia 2019 r.

Chrystus Zmartwychwstał!

Na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego – zwycięstwa Chrystusa Pana nad śmiercią, piekłem i szatanem – składamy serdeczne życzenia. Niech Chrystus Pan otworzy nasze oczy i serca, napełniając je światłem Zmartwychwstania, pokojem, radością, mocą ducha i wszelkim dobrem, abyśmy umieli Go rozpoznawać i o Nim świadczyć w naszym codziennym życiu. Niech te Święta Wielkanocne będą pełne nadziei i wiary, Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie wiosenne kwiaty radości, miłości i spokoju. Życzymy również rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole. Alleluja!

Duszpasterze

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali swój czas Jezusowi Chrystusowi uczestnicząc w liturgii TRIDUUM SACRUM – ŚWIĘTYCH TRZECH DNI, „Drodze krzyżowej” i adoracji. Serdecznie dziękujemy wszystkim Kapłanom za posługę w konfesjonale, Siostrom Zakonnym oraz całej Wspólnocie Parafialnej za modlitwę, która tworzy bogactwo duchowe naszej Wspólnoty.

Serdecznie dziękuję Pani Grażynie i Leszkowi, Piotrowi, Przemysławowi oraz Państwu Aureli i Zbyszkowi za dekorację Grobu, ułożenie kwiatów i za przygotowanie naszego kościoła na godne i piękne przeżycie Wielkiego Tygodnia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia – Panom Szafarzom, dorosłym, młodzieży, ministrantom, lektorom, kantorom, dzieciom, Panu organiście Wojciechowi, wszystkim, którzy przygotowali i prowadzili adoracje, Panu piekarzowi Jackowi za piękny i wymowny dar chleba w Wielki Czwartek (600 chlebków), dziękuję tym, którzy zapakowali chlebki oraz napełnili butelki wodą do poświecenia, Parafialnemu Oddziałowi Caritas za przygotowanie palm i paczek dla potrzebujących z naszej Wspólnoty.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom Ciemnej Jutrzni. Serdecznie dziękujemy wszystkim na ofiary na kwiaty do Grobu Bożego i biedne kościoły. Wszystkim
za wszystko, co zostało w tych dniach uczynione składamy serdeczne „Bóg zapłać” – niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam za poświęcony Naszej Wspólnocie czas, okazaną życzliwość i serce.

1. Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. jak w każdą niedzielę.

2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę,
    o godz. 14.00 – Msza św. w intencji dzieci, które przystąpiły do Wczesnej Komunii św.

3. Dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. zapraszamy na próbę
    w czwartek 25.04.br. o godz. 19.00.

4. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 10.30. Zapraszamy.

5. Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnych dniach Nowenny do Miłosierdzia Bożego. – wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 9.30, w tygodniu po Wielkanocy – po Mszy św. o godz. 8.00 a w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 następnie zostanie odprawiona Msza św. w Godzinie Miłosierdzia w intencji Parafialnego Zespołu Caritas i podopiecznych.

6. Zapraszamy na Noc Miłosierdzia, którą rozpoczniemy w sobotę – Wigilię niedzieli Miłosierdzia Bożego, Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 następnie będzie Adoracja – Wielbienie, które zakończymy Mszą św. o godz. 23.00.

7. W Poniedziałek wielkanocny przed kościołem można będzie złożyć ofiarę na Katolicki Uniwersytet lubelski i Wydział Teologiczny UAM.

8. Pragniemy zorganizować autokarową pielgrzymkę do Fatimy. Trasa: FATIMA -ALJUSTEL – LIZBONA – BELEM – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – SINTRA – CABO DA ROCA – COIMBRA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA – LOURDES – NEVERS. Termin: 7.07 – 20.07.2019 r. CENA: 4600,-zł + ok. 100 € na koszty programowe. Szczegóły: tutaj.

9. Można jeszcze składać ofiary na Daninę diecezjalną, którą składamy w kopertach, wyłożonych na stolikach przy filarach. Daninę złożyło 268 rodzin.     Z góry dziękujemy za zrozumienie i ofiary złożone na ten cel. „Bóg Zapłać”.

W minionym czasie odeszli z naszej Wspólnoty :

Śp. Jerzy Kunert, l. 70, pogrzeb odbył się w piątek. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek 23.04.br. o godz. 17.30.

Śp. Regina Sarnowska, l. 85, pogrzeb odbędzie się w środę 24.04.br.
o godz. 13.00

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …