.: Ogłoszenia i intencje mszalne » Ogłoszenia parafialne :.

Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

XXIV Niedziela Zwykła  - 14 września 2014 r.

1.      Zapraszam do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w środy o godz. 8.30 i 17.30.

2.      Wspólnotę Młodych serdecznie zapraszam na spotkanie w piątki o godz. 19.00.

3.      W biurze parafialnym można już zamawiać Intencje Mszalne na przyszły rok.

4.      Serdecznie zapraszam na „Krąg biblijny” w poniedziałek (15.09. br.) o godz. 19.00.

5.      Siostry karmelitanki zapraszają wszystkich noszących szkaplerz na spotkanie Rodziny Szkaplerznej, każdego 16. dnia miesiąca w kościele. Program spotkania: godz. 17.45 nabożeństwo, 18.00 Msza św. i spotkanie formacyjne.

6.      Siostry karmelitanki zapraszają na katechezę Dobrego Pasterza, dzieci 3-4 letnie wraz z rodzicami. Katecheza będzie prowadzona metodą Marii Montessori. Chętnych prosimy o kontakt z S. Przełożoną Pawłą do końca września - nr tel. 506 206 779.

7.      Rodziców kandydatów do bierzmowania z klas I Gimnazjum zapraszam na spotkanie
w środę 17 września br. o godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w kościele.

8.      Program spotkań kandydatów do bierzmowania został podany na stronie internetowej. www.parafiapuszczykowo.pl

9.      Parafialny Zespół CARITAS informuje, że zostały wznowione  dyżury wolontariuszy
 w Domu Parafialnym  w każdą środę w godz. 16.30 – 17.30.

10.      Ministrantów zapraszam na spotkanie w każdą niedzielę  o godz. 17.00.

11.      Rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. zapraszam
na spotkanie w niedzielę 28 września br. po Mszy św. o godz. 11.00. Po spotkaniu można będzie nabyć różańce, które zostaną poświęcone w I niedzielę października.

12.      Serdecznie zapraszamy dzieci na kolejne spotkanie w Klubiku Sówka. Na zajęciach zabawa w przedstawienie teatralne: jak wspólnie można zrobić dużo, a samodzielnie nie. O budowaniu i architekturze opowie nam zaproszony gość - oczywiście rozdane będą nowe TALENTY do pomnażania. Przyjmujemy jeszcze zapisy do naszej parafialnej świetlicy - Klubiku Sówka, tel. 963 710 257.

13.      Zapraszamy do MODLITWY KOLORAMI czyli do Szkoły Pisania Ikon w ostatnią sobotę miesiąca: 27 września o godz. 15.00 do sali Św. Franciszka w Domu Parafialnym. Przyjmujemy jeszcze zapisy. Informacje: tel. 693 710 257

14.      Serdecznie dziękuję za ofiary składane na inwestycje w naszej Parafii. W minionym czasie wykonano: dobudowę części zaplecza kuchennego, położono strop strunowy.  Trwają prace nad przygotowaniem stropu do zalania betonem: zbrojenia, zaszalowanie schodów i wieńca. Proszę o modlitwę w intencji naszej budowy.

W minionym czasie odeszli z naszej Wspólnoty :

Śp. Tadeusz Michalski, z ul. Czarnieckiego, pogrzeb odbył się w środę

Śp. Zdzisława Ratajczak, z ul. Gołębiej, pogrzeb odbył się w sobotę.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …

ZAPROSZENIE na Mszę św. z okazji Imienin  Księdza Arcybiskupa Metropolity

W czwartek 18 września br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki będzie świętował swoje Imieniny. Tego dnia Czcigodny Solenizant w Katedrze o godz. 10.00 przewodniczył będzie uroczystej Mszy świętej. Do udziału serdecznie zapraszamy Czcigodnych Księży, osoby życia konsekrowanego i archidiecezjan. Po Mszy świętej w Arcybiskupim Seminarium Duchownym, będzie można złożyć Księdzu Arcybiskupowi życzenia imieninowe osobiście.

Dzień Imienin naszego Arcypasterza niech będzie też naznaczony modlitwą w Jego intencjach, a zwłaszcza o łaski niezbędne w prowadzeniu Kościoła w Polsce.

Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu:
w poniedziałek, wtorek i piątek w godz. 17.30 – 18.00 oraz w czwartek
po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.
Podczas adoracji będzie okazja do Spowiedzi św.