.: Ogłoszenia i intencje mszalne » Ogłoszenia parafialne :.

Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

XIX Niedziela Zwykła  - 10 sierpnia 2014 r.

1.      Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert organowy w naszym kościele, który odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00. Wystąpi Pan Stefan Schmidt z Niemiec.

2.      W piątek 15 sierpnia przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny – nasz Parafialny Dzień Odpustu. Msze św. jak w każdą niedzielę. Serdecznie
zapraszam na Sumę odpustową w intencji Parafian i Gości o godz. 12.30, której przewodniczył będzie Przełożony Generalny Księży Chrystusowców –
Ks. Ryszard Głowacki.  Świętowanie odpustu rozpoczniemy Mszą św. w wigilię uroczystości
w czwartek o godz. 18.00.

3.  Tradycyjnie z uroczystością Matki Bożej Wniebowziętej wiąże się poświęcenie kwiatów, kłosów i ziół. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzać takie wiązanki przed każdą Mszą św. Nabycie wiązanek zasila nasz Caritas.

4.  Pragniemy z kwiatów i płodów ziemi (z ogródków naszej parafii) przygotować dekorację na naszą parafialną uroczystość. Osoby, które mają taką możliwość prosimy
o przyniesienie kwiatów do zakrystii do czwartku południa włącznie.

5.  Serdecznie zapraszam na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu w poniedziałek
11 sierpnia br. którą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 8.00 a zakończymy o godz. 20.00.
Intencja adoracji: „Z podziękowaniem za otrzymane łaski za pośrednictwem naszej Patronki Matki Boskiej Wniebowziętej, z prośbą o dalszą opiekę nad naszą Wspólnotą Parafialną”.

6.      W ramach duchowego przygotowania do nadchodzącego odpustu ku czci Matki Boskiej Wniebowziętej – Patronki naszej Parafii, pragniemy po raz kolejny podjąć
24. godzinną modlitwę - „Jerycho różańcowe”.
Jerycho rozpoczniemy wspólnym odmówieniem Różańca za zmarłych z wymienianek rocznych w kościele
w poniedziałek 11 sierpnia o godz. 17.00. Jerycho zakończymy we wtorek
12 sierpnia udziałem we Mszy św. o godz. 18.00. Osoby pragnące włączyć się
w ten wielki dar modlitwy prosimy o wpisanie się na listę: dzisiaj przy wyjściu
z kościoła.

7.      Radę Duszpasterską serdecznie zapraszam na spotkanie we wtorek 12.08. br.
po wieczornej Mszy św.

8.      Serdecznie zapraszamy na kolejne już Nabożeństwo fatimskie, w środę 13 sierpnia br.
o godz. 20.00. Nabożeństwo rozpoczniemy przy  figurze Matki Bożej Fatimskiej
i po przejściu do kościoła przeżyjemy to szczególne spotkanie z Matką Bożą. ZAPRASZAMY wszystkich Drogich Parafian: dorosłych, młodzież i dzieci.

9.          Są jeszcze wolne miejsca na Parafialną pielgrzymkę do sanktuariów
w Częstochowie, Gidlach, Świętej Annie, i Leśniowie. Koszt: 170 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Wyruszamy w poniedziałek 18 sierpnia o godz. 7.00 sprzed kościoła. Powrót we wtorek 19 sierpnia ok. godz. 21.00.

10.  Dziękujemy za zabranie i wypełnienie przyborami szkolnymi tornistrów dla dzieci
z ubogich i wielodzietnych rodzin. Tornistry prosimy przynieść do biura parafialnego
w godzinach otwarcia lub do zakrystii.

11.  W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na Uczelnie katolickie: KUL i Wydział teologiczny UAM w Poznaniu.

12.  Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.

W minionym czasie odszedł z naszej Wspólnoty:
  śp. Albin Zięba, z ul. Słonecznej. Pogrzeb odbędzie się w środę 13.08.br.
                              Msza św. pogrzebowa będzie w kościele o godz. 14.00.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…