.: Ogłoszenia i intencje mszalne » Ogłoszenia parafialne :.

Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

XIV Niedziela Zwykła - 5 lipca 2015 r.

1.  Zapraszamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w środę o godz. 8.30 i 17.30. Prośby i podziękowania można składać przed Nowenną na stoliku przy filarze lub w zakrystii.

2.  W miesiącu lipcu zamiast cotygodniowych zajęć, Klubik Sówka organizuje Parafialne Półkolonie dla dzieci pod hasłem: „Podróżujemy ze św. Franciszkiem”.  Półkolonie rozpoczną się dnia 27 lipca i będą trwały do 31 lipca br.,
w godzinach od 9.00 – 13.00. Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci na radosne, przyjazne i poznawcze spędzenie wakacyjnego czasu. (tel. 693 710 257).

3.  W minionym czasie w naszej parafii zawiązała się nowa grupa pod nazwą Grupa AW, czyli Aktywni Wiarą. Są to osoby w wieku 15 +, które postawiły na odpowiedzialną aktywność na terenie parafii i nie tylko. Wspomniana grupa brała czynny udział w organizacji ostatniego Spotkania Lednickiego, a kilka dni temu stworzyła oficjalny profil naszej parafii na Facebooku pod nazwą: Parafia Puszczykowo. Grupa ta podjęła się administrowania profilu. Osoby pragnące włączyć się w aktywność na rzecz parafii mogą dołączyć do Grupy AW. Szczegóły na Facebooku.

4.  W ramach IX Organowych letnich Koncertów w Wielkopolskim Parku Narodowym zapraszamy na kolejny Koncert w naszym kościele w przyszłą niedzielę  (12 lipca br.) o godz. 19.00. Przy instrumencie zasiądzie Pan Wacław Golonka. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy podjąć to kolejne letnie artystyczne wyzwanie.

5.  Parafialny Zespół CARITAS informuje, że w miesiącach letnich, tj. w lipcu
i sierpniu, dyżury pełnić będą wolontariusze wyłącznie pod nr telefonów: 618133419 oraz 607462315 w każdą środę w godz. 16.30 – 17.30.

6.  Serdecznie dziękujemy rodzinie naszej parafii, która zasponsorowała odnowienie zieleni i placu przy naszej świątyni. „Bóg zapłać”.

7.  W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. można będzie złożyć ofiarę
na inwestycje w naszej Parafii. Wchodzimy w najtrudniejszy najkosztowniejszy etap rozbudowy naszego Domu parafialnego. Dziękuję za zrozumienie
i wspieranie naszej budowy.

Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu
w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00. Adorację poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji.

W minionym czasie odeszła z naszej Wspólnoty:

śp. Krystyna Olejniczak, z ul. Jarosławskiej, pogrzeb odbył się w sobotę.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Informacja dotycząca  starań  o ustanowienie św. Jana Pawła  II patronem miasta Puszczykowa.

W Roku Świętego Jana Pawła II, podjęto społeczną inicjatywę,
o ustanowienie Św. Jana Pawła II Patronem Puszczykowa, podobnie jak to ma miejsce w innych miastach. Grupa inicjatywna, po rozeznaniu formalnych procedur w porozumieniu z radami parafialnymi obu puszczykowskich parafii, wystąpiła
26 lutego br. z wnioskiem i odpowiednim uzasadnieniem do Rady Miasta Puszczykowa.

Długo oczekiwaliśmy na podjęcie dyskusji nad tematem i na zajęcie stanowiska radnych, najpierw w Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz Komisji Społecznej. W końcu 23 czerwca 2015 roku odbyła się Sesja Rady Miasta, na której przeprowadzono głosowanie, uzyskując następujący wynik: troje radnych głosowało za przyjęciem św. Jana Pawła II na patrona miasta, dziesięciu było przeciwnych i dwóch się wstrzymało.

Radni, nie potrafili przedstawić poważnych argumentów swojego stanowiska,
a z zasady zdecydowanie i głośno torpedowali wszystko, co sprzyjało pozytywnemu wynikowi głosowania. Wielka szkoda, że większość radnych, których wybrała większość wierzących, podczas głosowania byli przeciwni naszej inicjatywie. Proponowaliśmy wybrać dla miasta opiekuna, nie tylko duchowego, ale opiekuna w trudnych, niespokojnych czasach, który byłby wzorem do naśladowania, wobec braku prawdziwych autorytetów. Jan Paweł II obecnie już święty, to nie tylko zwierzchnik Kościoła, ale przede wszystkim Wielki Polak, który był i pozostanie w naszych sercach, jako najwybitniejsza postać pojednania naszego narodu, najwyższy autorytet moralny.

Podejmiemy stałą modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II z wiarą, że fakt Jego patronatu nad naszym miastem stanie się w przyszłości także wielką nobilitacją i promocją dla miasta Puszczykowa i jego wszystkich mieszkańców.

Grupa inicjatywna

Puszczykowo, 3 lipca 2015 r.