.: Ogłoszenia i intencje mszalne » Ogłoszenia parafialne :.

Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

XXII Niedziela Zwykła  - 30 sierpnia 2015 r.

1.     Dzisiaj Słowo Boże głosi Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej. Po Mszach św. można będzie nabyć kalendarze misyjne. Nabywając kalendarz wspieramy dzieło misyjne prowadzone przez OO. Oblatów.

2.     Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny życzymy błogosławieństwa Bożego oraz darów i opieki Ducha Świętego.

3.     Uroczysta Msza św. podczas, której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo,

·        dla uczniów Szkoły Podstawowej, będzie w piątek - 4 września o godz. 17.00.

·        dla młodzieży Gimnazjum i Szkół Ponadpodstawowych, będzie w piątek
4 września o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi św. będzie od godz. 18.30.
Zapraszamy również rodziców i nauczycieli.

4.     Dzieci z klas I rozpoczynające naukę w Szkole Podstawowej zapraszam na Mszę św. w przyszłą niedzielę (6 września) o godz. 11.00. Proszę o przyniesienie tornistrów z przyborami szkolnymi.

5.     Ministrantów zapraszam na spotkanie w poniedziałek 31sierpnia br. o godz. 16.00.

6. Klubik Sówka serdecznie zaprasza dzieci, a także młodzież chętną do współpracy, oraz wolontariuszy na pierwsze po wakacjach spotkanie. Zapraszamy także
te dzieci, które jeszcze naszych twórczych spotkań nie znają.

Naszej Parafialnej Świetlicy, patronuje Parafialny Zespół Caritas, a także Urząd Miasta oraz Parafianie, którzy podarowują temu dziełu czas oraz modlitwę, czasami włączając się bardzo konkretnie w pomoc.

W naszym zespole są osoby wykształcone w kierunkach: psychologia, muzyka, malarstwo, reżyseria filmowa, polonistyka, matematyka...Zapraszamy w każdą środę od godz. 16.00 do 18.00 do Domu Parafialnego po dużo Bożej Radości, Wiadomości i Twórczości  we wspólnej dobrej zabawie, z garścią modlitwy
i małym „co-nie-co”! Kontakt: Ola Korejwo 693-710- 257.

7.     Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy w intencji powołań kapłańskich oraz całej Parafii w pierwszy czwartek  (3 września br.) o godz. 17.00 (modlitwa -  Różaniec św. i Adoracja Najśw. Sakramentu) oraz Mszy św. o godz. 18.00
w intencjach wspólnot różańcowych, po której odbędzie się spotkanie w kościele.

8.     W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 – 18.00. Od godz. 15.30 - 16.45 podczas spowiedzi św. będzie rozdzielana Komunia św. co 15 min.

9.     W pierwszą sobotę września – Msza święta i modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00. Przed Mszą św. o godz. 7.30 odmówimy Różaniec. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy.

10.    Odwiedziny chorych według ustalonego planu.

11.    W biurze parafialnym można już zamawiać Intencje Mszalne na przyszły rok.

12.    Serdecznie zapraszam do udziału w Parafialnej Pieszej Pielgrzymce
do Sanktuarium Matki Bożej w Tulcach.
W tym roku wyruszymy z naszego kościoła w niedzielę 6 września br. o godz. 4.00. Zapisy – tel. 602 116 193 lub 607 214 101.

„Kochaj Mnie teraz. Pragnę miłości twego biednego serca. Jeśli będziesz czekać, aż staniesz się doskonały, by Mnie pokochać, to nigdy nie będziesz Mnie kochać. Dziś stoję u drzwi twego serca i pukam jak żebrak - Ja, Pan panów. Pukam i czekam; pospiesz, by Mi otworzyć. Nie mów wciąż o swojej nędzy. Tym, co rani Moje Serce, jest twój brak ufności”.

Zapraszamy do szkoły Nowej Ewangelizacji

Rozpoczynamy kolejny rok w szkole Nowej Ewangelizacji i jesteśmy przekonani, że jest wielu zaproszonych by dołączyć do tej wyjątkowej „puszczykowskiej uczelni” – wspólnoty tych, którzy chcą być przyjaciółmi Jezusa – i wsłuchiwać się w Jego Słowa - jak w domu Łazarza, w Betanii.

Zapraszamy Ciebie!

Nie myśl „to nie dla mnie”, albo „jeszcze nie jestem gotowy”. Jesteśmy codziennie wzywani aby wchodzić na drogę błogosławionego szaleństwa dla Pana. To może być nasza wspólna droga - razem jest znacznie łatwiej.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 2 września o 19.00, w sali świętego Franciszka, w domu parafialnym.

Chcę, abyś myślał o Mnie w każdej godzinie dnia i nocy; pragnę, abyś czynił nawet najmniejsze rzeczy z miłością. Kiedy trzeba ci będzie cierpieć, dam ci siłę, ale pamiętaj: Kochaj Mnie teraz. Nie czekaj na to, aż staniesz się święty, by oddać się miłości - bo inaczej nigdy nie będziesz Mnie kochać”.

Święto Młodych w Archidiecezji Poznańskiej

19 września 2015 roku

W sobotę 19 września 2015 roku odbędzie się Święto Młodych, które w tym roku obchodzić będziemy pod hasłem Błogosławieni czystego serca (Mt 5,8). Tydzień wcześniej w dniach 12 i 13 września organizowane są warsztaty muzyczne, na które można zapisywać zespoły oraz osoby indywidualne. Więcej informacji na stronie www.jordan-poznan.pl.

Plan święta przedstawia się następująco:

Katedra Poznańska

godz. 09:00 - Robert Litza o czystym sercu,

godz. 11:10 - ojciec Patefon o demonie nieczystości,

godz. 12:00 - posiłek,

godz. 13:00 - ojciec Jordan Śliwiński o czyszczeniu serca,

godz. 14:30 - Msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego,

godz. 16:00 - przemarsz na Plac Wolności,

Plac Wolności

godz. 16:30- koncerty Chusti, kleryków ASD oraz 2Tm2,3

Zapraszamy młodzież z każdej parafii Archidiecezji oraz duszpasterstw
i stowarzyszeń wraz z kapłanami. Prosimy również służbę liturgiczną do asysty podczas Mszy świętej. Zachęcamy, aby na przemarsz między Katedrą a Placem Wolności zabrać ze sobą chorągwie, transparenty religijne, sztandary parafialne itp. Podczas święta młodzi ludzie zaangażowani w organizację ŚDM będą udzielać informacji dotyczących przygotowań w dekanatach do dni w diecezji „Jordan” oraz rejestracji na Światowe Dni Młodzieży.

Powierzamy trosce Księży sprawę duszpasterstwa młodzieży i bardzo prosimy kapłanów o zaangażowanie się w tegoroczne Święto Młodych.

Biskup Grzegorz Balcerek