.: Ogłoszenia i intencje mszalne » Ogłoszenia parafialne :.

Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

XVII Niedziela Zwykła -
26 lipca 2015 r.

1. Dzisiaj, w związku ze wspomnieniem Św. Krzysztofa – Patrona kierowców, podczas Mszy św. modlimy się o błogosławieństwo Boże dla kierowców a po każdej Mszy św. uroczyście poświęcę pojazdy. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone zostaną na zakup samochodu dla misjonarzy w ramach Fundacji NIVA POLSKA.

2. Serdecznie zapraszam na koncert organowy w naszym kościele, który odbędzie się dzisiaj - niedzielę 26 lipca br. o godz. 19.00. Wystąpi Ignace Michiels (Belgia).

3. Rozpoczynamy nasze Parafialne Półkolonie organizowane przez CARITAS – KLUBIK SÓWKA. Rodziców z dziećmi zapraszamy w poniedziałek, 27 lipca
o godz. 9.00, do Domu Parafialnego w celu wypełnienia kart zgłoszeniowych. Karty można też odebrać dzisiaj - w niedzielę po każdej Mszy św. w zakrystii
i wypełnioną przynieść w poniedziałek. Jednocześnie prosimy Parafian, o modlitwę w intencji dzieci uczestniczących w Półkoloniach i w intencji ich opiekunów.

4. W pierwszą sobotę sierpnia – Msza święta i modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00. Przed Mszą św. o godz. 7.30 odmówimy Różaniec. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej do tej wspólnej modlitwy.

5. Odwiedziny chorych według ustalonego planu w przyszłym tygodniu 7 i 8 sierpnia.

6. Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza tornistry z prośbą
o zapełnienie ich wyprawką wg załączonej listy. Tornistry ufundowali sponsorzy dla podopiecznych Archidiecezjalnej CARITAS, która przekazała je Zespołom Parafialnym. W naszej parafii 25 wypełnionych tornistrów zostanie przekazanych dzieciom klas 0 – III naszej Szkoły Podstawowej nr 1, natomiast 5 tornistrów przekażemy dla dzieci spoza naszej parafii. Prosimy o przyniesienie zapełnionych tornistrów do dnia 9.09. do Biura Parafialnego w godzinach urzędowania. Za  zrozumienie naszej akcji pomocy dzieciom, składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

7. Parafialny Zespół CARITAS informuje, że w miesiącach letnich, tj. w lipcu
i sierpniu, dyżury pełnić będą wolontariusze wyłącznie pod nr telefonów: 618133419 oraz 607462315 w każdą środę w godz. 16.30 – 17.30.

8. Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w środy
po Mszy św. wieczornej do godz. 20.30.
Adorację prowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji.

W minionym czasie odszedł z naszej Wspólnoty:

śp. Franciszek Filipiak, z ul. Wodziczki, pogrzeb odbył się w czwartek.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …

W sobotę 1 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych można dostąpić odpustu zupełnego Purcjunkuli dla siebie lub dla zmarłego. Odpust uzyskujemy pod zwykłymi warunkami tzn. Spowiedź św., wyrzeczenie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu, Komunia św. w danym dniu, jakakolwiek modlitwa według intencji wyznaczonej przez Ojca Świętego oraz należy pobożnie nawiedzić kościół z równoczesnym odmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Należy również wzbudzić intencje uzyskania odpustu zupełnego.