.: Ogłoszenia i intencje mszalne » Ogłoszenia parafialne :.

Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

XXIX Niedziela Zwykła  - 19 października 2014 r.

ŚWIATOWA NIEDZIELA MISYJNA

1.       Dzisiaj przeżywamy Światową Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna tydzień szczególnej modlitwy
w intencji misji. Ofiary zebrane podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na misje.

2.       Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi za smaczne kremówki, a wszystkim nabywcom 1200  ciastek za ofiary złożone na opał dla rodzin będących w potrzebie. Zysk z rozprowadzonych kremówek to kwota 1514.50 zł. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za sprzedaż kremówek. Dziękuję również za ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. W minioną niedzielę zebraliśmy 1370 zł. „Bóg zapłać”.

3.       Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które przeżywamy w dni powszednie
od poniedziałku do soboty o godz. 7.30 i 17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe
w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00. W niedziele – Różaniec o godz. 10.30

4.       Zapraszamy dzieci z Klubiku Sówka do wspólnej zabawy kolorami jesieni w środę od godz. 16.00. Rozdane będą także rozdane nowe talenty do pomnażania

5.       Serdecznie zapraszamy dzieci ze Wspólnoty Róż Dziecięcych na kolejne spotkanie w najbliższą sobotę 25.10. o godz. 11.30  do domu parafialnego. Tym razem będziemy tworzyć Świat Aniołów, posługując się różnymi metodami plastycznymi, korzystając z darów jesieni oraz darów lasu. Poznamy również interesującą osobę, która opowie nam o swoim zawodzie oraz nauczy nas różnych metod tworzenia  dzieł artystycznych. Zapraszamy wszystkie dzieci chętne przeżyć razem z nami niesamowite chwile.

6.       Kandydatów do bierzmowania z kl. I ponadgimnazjalnych grupę chłopców zapraszam na spotkanie w poniedziałek 20 października o godz. 19.00.

7.       Spotkanie w Szkole Pisania Ikon w sobotę 25 Października, wyjątkowo o godz. 18.00.

8.       Jeszcze tydzień trwać będzie zbiórka żywności i środków czystości dla podopiecznych Parafialnego Zespołu CARITAS. Dary można składać w wystawionych koszach.

9.       Na stolikach przy filarach zostały wyłożone kartki, na których można wpisywać zmarłych
w tzw. wymieniankach jednorazowych - za których będziemy się wspólnie modlić w pierwszych dniach listopada. Zapisane kartki można będzie w niedziele i w ciągu tygodnia wrzucać do skrzynki za ławkami. Natomiast wymienianki roczne przyjmujemy w biurze parafialnym. Złożone ofiary przeznaczone zostaną dokończenie budowy Domu parafialnego.

10.   Serdecznie zapraszam na „Krąg biblijny”, w poniedziałek 20 października br. o godz. 19.00, który prowadzi Ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot.

11.   Wspólnotę Młodych serdecznie zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 19.00.

12.   W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 - w intencji wytrwania w trzeźwości oraz uwolnienia od jakichkolwiek uzależnień. Po liturgii zapraszamy do Domu Parafialnego na przedłużenie tego spotkania i wymianę doświadczeń.

13.   W biurze parafialnym można zamawiać intencje na przyszły rok 2015

14.   W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. można będzie wesprzeć nasze parafialne inwestycje.

W minionym czasie odeszła z naszej Wspólnoty śp. Marię Wasielewski, z ul. Poznańskiej – pogrzeb odbył się piątek. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie ….

Zgodnie z tradycją Ochotnicza Straż Pożarna w Puszczykowie organizuje jesienną akcję zbiórki krwi. KRWIOBUS pojawi się w Puszczykowie 26 października (niedziela) w godzinach od 9.00 - 14.00
na parkingu przy Kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP, ul. Dworcowa 16. „TY RÓWNIEŻ MOŻESZ PODAROWAĆ KOMUŚ ŻYCIE".

W dniu 26 października (niedziela) około godz. 12.50, po mszy, odbędzie się uroczystość poświęcenia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego lekkiego zakupionego przez Ochotniczą Straż Pożarną
w Puszczykowie. Uroczystość będzie miała miejsce na parkingu przy Kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP, ul. Dworcowa 16.