.: Ogłoszenia i intencje mszalne » Ogłoszenia parafialne :.

  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie

XXX Niedziela Zwykła - 26 października 2014 r.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 

1.      Ostatnia niedziela października jest w liturgii wspomnieniem poświęcenia miejscowego kościoła, jest to okazja do wdzięczności Bogu za to, że mamy świątynię, w której spotykamy się, jako Kościół. Dziękujemy wszystkim, którym zawdzięczamy tę świątynię; tym, którzy dbają o jej piękno i okazują swoje przywiązanie do tego miejsca przez również przez składane ofiary na Jej utrzymanie.

2.      W piątek, 31 października – wieczorną liturgią rozpoczynamy przeżywanie Uroczystości Wszystkich Świętych. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, poprzedzoną wniesieniem relikwii świętych, czczonych w domach Zgromadzeń Zakonnych naszej Parafii. Po Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu – ze świętymi będziemy wielbić Boga.
Z tej racji nie będzie wyjątkowo Adoracji Najśw. Sakramentu w czwartek.

3.      W pierwszą sobotę listopada (1 listopada br.) – Msza święta i modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00. Przed Mszą św. o godz. 7.30 odmówimy Różaniec. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy.

4.      W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Nawiedzimy cmentarz
i będziemy modlić się za zmarłych. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa żałobnego, które zostanie odprawione na naszym cmentarzu w uroczystość Wszystkich o godz. 15.00.

Porządek Mszy św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę.

5.      W niedzielę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym w intencji wszystkich zmarłych tam spoczywających.

6.      W poniedziałek 3 listopada o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych w minionym roku (od 1 listopada 2013 r. do 31 października 2014 r.) członków naszej Wspólnoty Parafialnej. Rodziny zmarłych, sąsiadów i bliskich serdecznie zapraszamy.
Podczas tej Mszy św. wymienimy imiona i nazwiska wszystkich zmarłych w tym czasie Parafian. Dzisiaj można w zakrystii podać również imię i nazwisko zmarłego w tym czasie członka rodziny spoza naszej parafii.

7.      Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

8.      Wymienianki – modlitwa za zmarłych – w dniach od 3 – 8 listopada, rano o godz. 7.15 w wieczorem o godz. 17.00. W tych dniach codziennie o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych z wymienianek. Kartki, (na których wpisujemy imiona
i nazwiska naszych zmarłych), znajdują się na stolikach przy filarach a wymienianki roczne przyjmujemy w biurze parafialnym.

9.      Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

10.  Odwiedziny chorych, ze wzglądu na Uroczystość Wszystkich Świętych, będą 8 listopada br.

11.  Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które przeżywamy w dni powszednie
 od poniedziałku do piątku o godz. 7.30 i 17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00. W niedziele – Różaniec o godz. 10.30

12.  Zapraszamy dzieci do Klubiku Sówka, do malowania i usypywania jesiennych liści, z krótkim przedstawieniem o ewangelicznym ziarenku. Rozdane będą także nowe talenty do pomnażania, będą też wiersze, piosenki i zabawy. Serdecznie zapraszamy nowe dzieci. Zajęcia zawsze w środy od godz. 16.00  - 18.00.

13.  Wspólnotę Młodych serdecznie zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 19.00.

14.  Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus zapraszają na 9. tygodniową nowennę przed uroczystością Bożego Narodzenia, która rozpocznie się 2. listopada. Nabożeństwo odbywać się będzie w niedzielę przed Mszą Świętą  o godz. 11.00. W naszej parafii rozpoczniemy peregrynację  figurki Dzieciątka Jezus w intencji pokoju, zgody i miłości w rodzinach. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do sióstr 784 033 620.

15.  W biurze parafialnym można zamawiać intencje na przyszły rok 2015

16.  Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na misje. W minioną niedzielę zebraliśmy 3420 zł.

17.  Policja przestrzega przed złodziejami na cmentarzu, Straż Miejska prosi, aby mieszkańcy udający się na nasz cmentarz ze względu na ograniczoną ilość miejsc do parkowania nie przyjeżdżali samochodami lub parkowali je w znacznej odległości od cmentarza.

18.  Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na rzecz inwestycji w naszej parafii, serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary na ten cel.

 

W minionym czasie odeszli z naszej Wspólnoty:

 śp. Władysław Górniaczyk, z ul. Zielonej, pogrzeb odbył się w środę.

 śp. Marian Glina, z ul. Wczasowej, pogrzeb odbył się w środę.

 śp. Alfons Gidaszewski, z ul. Piaskowej, pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00 

  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

SZKOŁA NOWEJ EWANGELIZACJI W PUSZCZYKOWIE.

 

    Jan Paweł II skierował w 1983 roku do każdego z nas takie słowa: patrzcie w przyszłość podejmując nową ewangelizację, nową w swoim zapale, nową w swych metodach i nową w środkach wyrazu. 

    Celem Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) jest formacja ewangelizatorów tak, aby każdy katolik w prosty i praktyczny sposób mógł włączyć się w tą jedyną misję Kościoła i odpowiedzieć na wezwanie Pana Jezusa, aby przekazywać Dobrą Nowinę w swoim świecie, czyli tym, wśród których żyje i działa.

    SNE Puszczykowo działa już w naszej parafii od roku. Mamy 25. członków Wspólnoty,
którzy gromadzą się wokół Pana Jezusa powierzając Jemu całe swoje życie, aby być coraz bliżej Jego samego, ale i też coraz bliżej tych, którzy są wokoło nas. To Jezus czyniąc z nas braci i siostry czyni nas też swoimi przyjaciółmi. Poznajemy Boga w Jego Słowie, poprzez modlitwę uwielbienia, Adorację Najświętszego Sakramentu, świadectwo i wzajemne dzielenie tym, co Bóg uczynił w naszym życiu.

    Spotykamy się w salce w naszym Domu Parafialnym, gdzie zaczynamy każde spotkanie
 od 45 minutowej modlitwy wielbienia, a potem przez około godzinę mamy formację, czyli głoszenie i poznawanie Słowa Bożego. Spotykamy się w każdy czwartek o godz. 19.00
z wyjątkiem drugiego czwartku, w którym o godz. 18.45 – 20.00 prowadzimy Adorację
Najświętszego Sakramentu w kościele. Spotkania, tak jak i serce Jezusa, są otwarte dla każdego.

    Przyjdź i zobacz, co Bóg przygotował dla Ciebie w tej Wspólnocie, w "Betanii - wspólnocie przyjaciół Jezusa"

Spotkanie Wspólnoty Betania - Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) Puszczykowo odbędzie się w czwartek o godz. 19.00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Chrześcijanie nie obchodzą Halloween!

   Tytuł tego artykułu właściwie nie jest prawdziwy. Jest w nim zawarte pobożne życzenie. Chrześcijanie, niestety, coraz częściej obchodzą to „święto”, które ani nie jest świętem, ani też nie da się pogodzić
z wiarą w Chrystusa. W naszym kraju Halloween jest nowym zwyczajem, jeszcze niezakorzenionym. Warto, więc podjąć zawczasu starania o to, by móc kiedyś śmiało powiedzieć: „chrześcijanie nie obchodzą Halloween”

   Halloween to celtyckie, a zatem pogańskie święto. Związane było z obrzędami Samhain. W średniowieczu nadano mu nazwę All Hallows Eve - co znaczy - Wigilia Wszystkich Świętych. W skrócie Halloween. Halloween polegało na kontaktowaniu się z zaświatami, po to by odkryć przyszłość, nabrać mocy, zaspokoić potrzeby zmarłych. Zwyczaje te można porównać z obchodzonymi w naszej części Europy Dziadami, tak dobrze zobrazowanymi przez Adama Mickiewicza w III części jego najważniejszego dramatu. Dziady jednak Kościół katolicki skutecznie wyrugował kilka wieków temu. W miejsce obrządków mających za cel kontakt z duchami, udało się wprowadzić kult zmarłych, polegający na czczeniu ich pamięci i modlitwie za nich. Dzięki temu od XII wieku w Kościele obchodzi się Dzień Zaduszny. W XIX wieku zwyczaje Halloween dotarły wraz z emigrantami z Wysp Brytyjskich do Ameryki. Tam nabrały swojego kolorytu i komercyjnego charakteru. W XX wieku zmodyfikowana pogańska praktyka powróciła już nie tylko na Wyspy Brytyjskie, ale do całej Europy. Na ironię zakrawa fakt, że choć w niemal całej Europie udało się Kościołowi „ochrzcić” dziady, po 800 latach musi on ponownie walczyć o to, aby kult zmarłych nie miał okultystycznego charakteru. Tak to już jest, licho nie śpi.

Demonizowanie?

   Wiele osób uśmiecha się pod nosem, kiedy poznaje stanowisko Kościoła na temat Halloween. Najczęściej ludzie używają argumentu:, co złego jest w tym, że dzieci przebierają się za czarownice i diabliki? Albo: przecież to tylko zabawa, nie ma w niej nic złego. Problem polega na tym, że cała symbolika
i atmosfera Halloween otwiera człowieka na rzeczywistość, o której gdyby człowiek wiedział, uciekałby, gdzie pieprz rośnie.

   Taka oto dynia z zapaloną w niej świecą symbolizuje dusze błąkające się w postaci ogników. Tańce czarownic z diabłami i skrzatami przy ognisku (za te postaci przebierają się dzieci) mają za zadanie skontaktować człowieka z duchami. Wróżby mają na celu zajrzeć w zaświaty, by dowiedzieć się czegoś
o nadchodzącej przyszłości.

   Jak wiemy, wróżby to grzech śmiertelny przeciw Panu Bogu, który jest jedynym Panem Czasów.
Nie wolno próbować wcielać się w Jego rolę i próbować odkrywać przyszłość, którą zaplanował. Otwieranie się zaś na duchy to zabawa z diabłem w chowanego, ale na takich zasadach, że jedynie człowiek szuka, a diabeł pozwala się znaleźć. Duchy istnieją. Z tym tylko, że dusze zbawione trwają w adoracji Boga, a nie zajmują się ziemskimi zabawami ludzi. Toteż, kiedy wywołujemy duchy, możemy mieć pewność, że spotkamy albo duszę potępioną, albo demony. Bo choćby człowiek tę zabawę traktował zupełnie niepoważnie, to szatan odpowiada na każde zaproszenie człowieka. Zresztą sama atmosfera Halloween bliższa jest naszym wyobrażeniom piekła niż nieba. Bo czy wyobrażamy sobie niebo, jako miejsce, po którym hasają diabełki, potwory, kościotrupy i czarownice? A jeżeli nie, to po co bawić się w piekło? Czy zabawa w potępienie i przebieranie się za przyjaciół szatana jest miła Chrystusowi?
Wszyscy egzorcyści zwracają uwagę, że problemy opętań i schorzeń psychicznych na tle demonicznym zaczynają się niemal zawsze od niewinnych praktyk. Należą do nich: słuchanie obrazoburczej muzyki, wróżenie, kontaktowanie się z duchami, noszenie talizmanów czy też zabawa w piekło, diabły itp.

        Najgorsze jest to, że sukces Halloween związany jest z zyskiem bardzo wielu osób. W okolicach Wszystkich Świętych można zarobić na zniczach i wiązankach. Wytwórcy zabawek i właściciele knajp pozazdrościli widać zysków i chcieliby również coś dla siebie uszczknąć. Stąd zależy im na zwiększaniu popularności Halloween. Jedni mogą dzięki temu sprzedać więcej upiornych strojów i zabawek, drudzy organizują imprezy w atmosferze horroru, podczas których wzrasta m.in. sprzedaż alkoholu.
Ludzie, którzy zarabiają w Polsce na Halloween, zwłaszcza, jeżeli są ochrzczeni, sprzeniewierzają się wierze i tradycji dla pieniędzy. Sami ulegają marketingowemu oszustwu, że Halloween to tylko świecka zabawa, na której można zarobić kilka groszy, i organizują coś, co otwiera ich samych i innych ludzi na działanie szatana.                                      
(za tygodnikiem „Niedziela”)

 
 Copyright 2007-2013 by Parafia Puszczykowo

Zaloguj  |  Zarejestruj